20-lecie Oddziału Psychiatrycznego

Foto nr 2061
W dniu 21 września 2018r. odbyła się w naszym szpitalu konferencja z okazji 20- lecia Oddziału Psychiatrycznego Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.

Konferencję otworzył Dyrektor Szpitala Pan Roman Nojszewski witając zaproszonych gości. Dynamikę zmian społecznych z perspektywy funkcjonowania psychiatrii Szpitala Wojewódzkiego w Łomży przedstawiła dr Irena Dworakowska  - Koordynator Pionu Psychiatrii. Fascynującą historię psychiatrii na przestrzeni wieków przedstawił dr hab. Napoleon Waszkiewicz, kierownik kliniki psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Gościem konferencji był także prof. dr hab.n.med. Tomasz Sobów z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi z równie ciekawym wykładem nt. pacjenta pobudzonego w oddziale niepsychiatrycznym. Okrągła rocznica istnienia Oddziału Psychiatrycznego była okazją do gratulacji od zaproszonych gości oraz podziękowań przez dyrektora szpitala, za dobrze wykonywaną pracę,  dla pierwszej Ordynator Oddziału Psychiatrycznego - dr Zofii Dobrołowicz, aktualnej Koordynator Pionu Psychiatrii – dr Ireny Dworakowskiej oraz mgr Haliny Gromek – Pielęgniarki Oddziałowej od początku funkcjonowania Oddziału. 20 lat oddziału zbiega się z otwarciem nowego rozdziału łomżyńskiej psychiatrii. Od lipca 2018r. Pion Psychiatrii łomżyńskiego szpitala rozpoczął, jako jedna z 5 placówek w kraju, 3 – letni pilotaż funkcjonowania jako Centrum Zdrowia Psychicznego w skład którego wchodzą: Punkt Zgłoszeniowo-Konsultacyjny, Oddział Psychiatryczny, Oddział Psychiatryczny Dziennego Pobytu, Poradnia Zdrowia Psychicznego dla dorosłych, Zespół Leczenia Środowiskowego. Centrum to bardziej kompleksowa forma opieki nad pacjentami i z naciskiem na środowiskową opiekę psychiatryczną.