20 – lecie Pionu Nefrologii

22 maja 2015r Szpital Wojewódzki w Łomży obchodził Jubileusz 20 –Lecia istnienia Pionu Nefrologii. Uroczystość połączona była z poświęceniem nowej Stacji Dializ, którego dokonał J.E. Ks. Bp Janusz Stepnowski.

Dyrektor Szpital Krzysztof Bałata gorąco powitał wszystkich przybyłych gości: cały personel szpitala, Posła na Sejm RP, władze duchowne, samorządowe, powiatu, lokalne, służby mundurowe i przedstawicieli uczelni wyższych oraz radnych Sejmiku Województwa Podlaskiego i członków Rady Społecznej Szpitala. Powitano także licznie przybyłych gości związanych z medycyną-przyjaciół Gospodarza Uroczystości –dr Henryka Perkowskiego.
Uroczystość rozpoczęto Konferencją poprowadzoną przez lekarzy Pionu Nefrologii: dr Agatę Popławską i dr Pawła Perkowskiego, którzy wygłosili wykłady medyczne nt. profilaktyki chorób nowotworowych i znaczenia prawidłowego żywienia w zapobieganiu chorobom nerek. Zebrani goście mieli także możliwość wysłania wykładów zaproszonych gości: prof. dr hab. Michała Myśliwca, prof. dr n. med. Beaty Naumnik, dr hab. med. Michała Ciszka, dr hab. med. Szymona Brzósko, dr hab. med. Wojciecha Naumnik, dr hab. med. Tomasza Hryszko. Konferencję zakończył wykład dr n. med. Henryka Perkowskiego

"20-lecie oddziału nefrologii Szpitala Wojewódzkiego w Łomży"
źródło : http://www.narew.info/