8 maja – Dzień Położnej, 12 maja - Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki

8 maja – to dzień, w którym położne w Polsce obchodzą swoje święto – Dzień Położnej, w rocznicę urodzin wielkiej postaci polskiego położnictwa Stanisławy Leszczyńskiej, która uwięziona w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz II – Birkenau (jako więzień nr 41335), pełniła tam funkcję położnej.

12 maja został przez Światową Organizację Zdrowia ustanowiony Międzynarodowym Dniem Pielęgniarki. Tego dnia bowiem we Florencji urodziła się najsłynniejsza na świecie pielęgniarka – Florence Nightingale, uważana za twórczynię nowoczesnego pielęgniarstwa, założycielka pierwszej szkoły pielęgniarstwa ( w 1860 roku przy szpitalu św. Tomasza w Londynie).

Wszystkim Paniom i Panom wykonującym ten piękny, choć trudny zawód życzenia radości i poczucia spełnienia swojej misji zawodowej oraz pomyślności w życiu osobistym
składa Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego w Łomży