Prawidłowe żywienie elementem zdrowia matki i dziecka

W dniu 21.06.2013r. odbyła się w naszym szpitalu konferencja pt. „Prawidłowe żywienie elementem zdrowia matki i dziecka.” Konferencję zorganizował Oddział Noworodków i Wcześniaków z Pododdziałem Patologii Noworodka i Intensywnej Opieki.

Szkolenie było skierowane do personelu lekarskiego oraz pielęgniarek i położnych z oddziałów noworodkowych, dziecięcych, ginekologiczno-położniczych oraz z podstawowej opieki zdrowotnej. W programie konferencji znalazły się ciekawe wystąpienia np. prof. Marka Szczepańskiego, konsultanta wojewódzkiego w zakresie neonatologii, który mówił nt. Zasad żywienia dzieci urodzonych przedwcześnie w okresie pierwszego roku życia. Innym, aktualnym tematem były Zalecenia żywieniowe dla kobiety ciężarnej i karmiącej zaprezentowane przez dietetyka - Panią Agatę Wojtkowską.