Certyfikat  „Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent”

Certyfikat bezpieczny szpital

Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży został wyróżniony przez Radę Ekspertów Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali za przestrzeganie najwyższych standardów bezpieczeństwa oraz działania na rzecz praktyk zapewniających bezpieczne środowisko pracy dla personelu medycznego i otrzymał certyfikat ,,Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent”.

Pierwszym krokiem, aby uzyskać certyfikat, było podpisanie deklaracji „Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent” . Tym samym zobowiązaliśmy się do przestrzegania 11 zasad, mających zapewnić bezpieczne środowisko pracy dla personelu medycznego, m.in. zapewnienia środków eliminujących lub ograniczających stopień narażenia na ekspozycję na materiał zakaźny, posiadania procedur postępowania, w przypadku narażenia na ekspozycję na materiał zakaźny oraz prowadzenia rejestru wszystkich zranień i zakłuć.