Szpital Wojewódzki w Łomży logo Szpital Wojewódzki w Łomży

Uroczyste podpisanie umowy dotacji

Foto nr 1218
Fotogaleria
W dniu 20 kwietnia 2016r. w siedzibie szpitala w obecności przedstawicieli samorządu województwa, starosty i wicestarosty powiatu łomżyńskiego, przedstawicieli Rady Społecznej szpitala oraz pracowników szpitala nastąpiło uroczyste podpisanie umowy dotacji na realizację inwestycji w 2016r. pn.

Przebudowa oraz modernizacja istniejących pomieszczeń w pawilonie szpitalnym C – II piętro na potrzeby Oddziału Położniczego z traktem porodowym wraz z niezbędnym sprzętem i aparaturą medyczną. Umowę dotacji podpisał w imieniu Zarządu Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński oraz Członek Zarządu – Bogdan Dyjuk.

Dotacja przeznaczona zostanie na zakup sprzętu medycznego dla Oddziału Ginekologiczno -Położniczego wraz z traktem porodowym w wysokości 1,2 mln zł oraz na dokończenie inwestycji z lat 2013-2014 związanej z przebudową i modernizacją Oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz Oddziału Noworodkowego w wysokości 3,5 mln zł. Łącznie 4,7 mln zł.
Inwestycja poprawi przede wszystkim komfort kobiet rodzących w naszym szpitalu. W szpitalu łomżyńskim przychodzi na świat ok. 1000 dzieci rocznie. Oddział Ginekologiczno-Położniczy z Pododdziałem Patologii Ciąży oraz Oddział noworodków i wcześniaków z pododdziałem patologii noworodka i intensywnej opieki to oddziały II i III poziomu referencyjnego, a więc przygotowane i udzielające usług specjalistycznych.
Dotacja dotycząca przebudowy i modernizacji położnictwa w naszym szpitalu to jedna z trzech przewidzianych na ten rok przez samorząd województwa. Zarząd województwa podpisał już umowy dotacji na 500 tys zł na zakup sprzętu i aparatury medycznej oraz na 375 tys. zł na nowy agregat prądotwórczy. Jak podkreślił na spotkaniu Marszałek Województwa, gratulując dotychczasowych inwestycji w szpitalu, potrzeb jest wiele, ale dokończenie inwestycji na którą podpisywana jest w dniu dzisiejszym umowa jest dobrą ofertą dla mieszkańców województwa.

Fotogaleria