Szpital Wojewódzki w Łomży logo Szpital Wojewódzki w Łomży

Oddział Psychiatryczny

Oddział Psychiatryczny funkcjonuje w strukturze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży od grudnia 1998r. Zlokalizowany jest w bloku H na parterze. Obiekt jest  świeżo po kapitalnym remoncie.  Dysponuje 33 łóżkami, na salach 2,3 i 4 osobowych. Sale chorych posiadają osobne łazienki i wystrój domowy. Do dyspozycji chorych są dwie świetlice wyposażone w sprzęt RTV i sala terapii zajęciowej. Wysokospecjalistyczny zespół terapeutyczny  zapewnia pacjentom wszelką pomoc w rozwiązywaniu spraw socjalnych i bytowych. Na terenie oddziału  pod nadzorem terapeuty odbywają się zajęcia z zakresu terapii zajęciowej. Pacjenci leczeni w oddziale mają możliwość uczestniczenia we mszy świętej, w kaplicy tutejszego szpitala; korzystania z telefonu stacjonarnego; sklepiku szpitalnego oraz baru, gdzie  mogą  zakupić ciepłe posiłki oraz inne  produkty żywnościowe  i higieniczne niezbędne w czasie  pobytu w szpitalu.
Oddział oferuje: leczenie farmakologiczne, psychoterapię i rehabilitację osób dorosłych wymagających całodobowego stacjonarnego leczenia psychiatrycznego.
Personel medyczny Oddziału prowadzi kompleksową terapię chorób i zaburzeń psychicznych poprzez oddziaływania rehabilitacyjne i socjoterapeutyczne.