Szpital Wojewódzki w Łomży

certyfikat iso
Nagłówek aktualności
Jesteś tutaj: Strona główna » Oddziały » Blok Operacyjny

Blok Operacyjny z Pododdziałem Opieki Pooperacyjnej

10 czerwca 2016 | Opublikował: administrator1

Blok Operacyjny w Szpitalu Wojewódzkim jest wydzieloną jednostką organizacyjną. W pełnej gotowości doświadczony personel bloku dyżuruje gotowy do natychmiastowego wykonania zabiegów operacyjnych. Główny blok znajduje się na II piętrze szpitala i składa się z 6 sal operacyjnych, w których wykonuje się zabiegi:

  • ortopedyczne
  • chirurgiczne
  • urologiczne
  • ginekologiczne
  • laryngologiczne
  • okulistyczne

Sale wyposażone są w nowoczesny sprzęt niezbędny do wykonywania zabiegów operacyjnych z zastosowaniem metod małoinwazyjnych: zestawy do artroskopii, aparaty do laparoskopii, śródoperacyjne aparaty RTG z ramieniem C. Podczas operacji w razie konieczności wykonywane są śródoperacyjne badania histopatologiczne - intra (szpital współpracuje z Zakładem Patomorfologii). Pracujemy korzystając z najnowszej generacji aparatów do znieczuleń, zapewniających śródoperacyjne monitorowanie parametrów hemodynamicznych, stopnia zwiotczenia oraz poziomu znieczulenia pacjenta.

Klimatyzowane sale operacyjne uniemożliwiają przedostawanie się bakterii i zanieczyszczeń z innych pomieszczeń i pozwala na utrzymanie odpowiedniej czystości powietrza.

Bezpieczeństwo pacjenta jest dla nas najważniejsze. Zapewniamy je w salach operacyjnych oraz w salach wybudzeń. Używamy wyłącznie certyfikowanych materiałów medycznych najlepszych producentów.

W Bloku Operacyjnym zatrudniony jest wysoko wykwalifikowany personel medyczny posiadający specjalizacje z anestezjologii i intensywnej terapii. Prowadzimy szkolenie podyplomowe lekarzy w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii.