Nagłówek aktualności
Jesteś tutaj: Strona główna » O Nas » Programy Profilaktyczne

PROGRAM PROFILAKTYKI RAKA PIERSI – ETAP POGŁĘBIONY.

25 lipca 2017 | Opublikował: Jola Gryc
Szpital Wojewódzki w Łomży zaprasza na bezpłatne(bezpłatne dla osób ubezpieczonych w NFZ)badania profilaktyczne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi – etap pogłębiony.

Badania są finansowane przez NFZ.
Program jest skierowany do pacjentek, których wynik badania mammograficznego, zrealizowanego w ramach etapu podstawowegoProgramu Profilaktyki Raka Piersi – wymaga dalszych czynności diagnostycznych.

Pacjentki zapraszamy do Poradni Onkologicznej [II piętro, pokój nr123], prosimy
o wcześniejszy kontakt telefoniczny na numer: 86 47 33 375. Pacjentki na wizytę zgłaszają się z dowodem osobistym oraz wynikami badań mammograficznych.

Pacjentkom w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi – etap pogłębiony, w zależności
od wskazań medycznych oferujemy:
1) porady lekarskie w Poradni Onkologicznej obejmujące: skierowanie na niezbędne badania w ramach realizacji programu, ocenę wyników przeprowadzonych badań
i postawienie rozpoznania;
2) wykonanie mammografii uzupełniającej;
3) wykonanie USG piersi ( w zależności od m.in.: wyniku mammografii, wyniku badania palpacyjnego, struktury gruczołu sutkowego, stosowania hormonalnej terapii zastępczej, konieczności zróżnicowania między guzem litym a torbielą sutka);
4) wykonanie biopsji cienkoigłowej albo gruboigłowej (w zależności od rodzaju zmian) pod kontrolą technik obrazowych;
5) podjęcie decyzji dotyczącej dalszego postępowania i potwierdzenie jej wystawieniem skierowania na dalszą diagnostykę lub leczenie do świadczeniodawcy posiadającego umowę z NFZ.